Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 7832163



*

nr 783 2163


Jan Stenvinkel

(1933-1989), Sverige


Jan Stenvinkel (1933-1989), signed, sheet: 56x78,


MIXED MEDIA, Jan Stenvinkel (1933-1989), signerad, bladets mått: 56x78


Jan Stenvinkel, Swedish painter, draughtsman and graphic artist, born 1933 in Stockholm, dead 1989.

Estimate:

1000

Sold:

SEK 550

Auction date:

Monday October 15 2012
at 17:19:42


  • Bid history
Time Bidder Bid
15/10 14:24:28 1      500 kr
15/10 17:13:05 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Jan Stenvinkel

Jan Stenvinkel, Swedish painter, draughtsman and graphic artist, born 1933 in Stockholm, dead 1989.

Read more about Jan Stenvinkel
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jan stenvinkel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20
  • 8084 GOUACHE
    Michael Näslund. Signed, 50x60 cm, outer dimension..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:04




Ladda ner broschyr